Skvělé tipy na dekorace pro jezírko – solární fontánka, umělí hlídači jezírek a další

Rozhodli jste se si na zahradě vytvořit jezírko? Nebo už nějaké máte, ale chcete ho rozšířit o nové dekorace či rostlinky? V článku najdete hned několik možností, jak vylepšit dojem z jezírka zase o něco více. Příkladem může být třeba trochu netypická, ale za to efektivní a originální solární fontánka. Pokud chcete zase držet krok s přírodou, můžete jezírko obohatit bahenními rostlinkami nebo třeba rostlinami produkujícími kyslík. A nezapomeňte ani na správného hlídače!

  Základová fotografie zdarma na téma flóra, kvést, květ

Solární fontánka

Solární fontánka, dekorační prvek, který dokáže udělat velkou parádu.  Ozvláštní jezírko a zároveň je velice efektivním elementem. Lze ji volně nechat plavat na hladině nebo ji s pomocí přísavek pevně upevnit na jednom místě. To už záleží pouze na vás. Napájí se díky solárnímu panelu. Elektrická pumpa zespod panelu a výměnné trysky pak spolupracují a vytvářejí různé vodní efekty. Samotná instalace není vůbec složitá a je hotová během chvilky. Mimo jezírka jde solární fontánka použít taky třeba v bazénech.

Jezírko i solární fontánka potřebuje vhodného hlídače

Další dekorací, která je zároveň i velmi běžná a oblíbená, je umělý „hlídač“ v podobě zvířete nebo vodníka. Rozsáhlý sortiment v obchodech i na e-shopech nabízí nepřeberné množství možností. Avšak například takového hrocha vám nejspíš nikdo v našich končinách neuvěří. Za to kachna nebo žába je pro zdejší oblast mnohem typičtější. A pokud jde o precizní zpracování a tvorbu, může vypadat skoro jako skutečné zvíře odpočívající u vody. I samotný vodník patří k nereálným prvkům, na druhou stranu dokáže navodit pohádkovou atmosféru.

Osvětlení

Posunout vzhled vodní plochy dokážou také světla. V podvečer umí navodit příjemnou atmosféru a zároveň při večerním posezení na zahradě umí upoutat pozornost na místo zahrady, které je vaší chloubou vzhledem k pravidelné péči a úpravám.

Přírodní okrasy

Další zajímavé rozšíření, které dovede vykouzlit doslova vodní ráj, jsou rostliny. Vhodné rostliny lze rozdělit do 6 kategorií. Ve zkratce si lze vybrat rostliny pobřežní – pěstovány na břehu, bahenní rostliny – pěstovány v hloubce 0 až 15 cm, vodní rostliny – ideální do hlubších míst, dokážou přežít i pod hladinou vody, lekníny – přezdívané „králové jezírek“, rostliny produkující kyslík – rostou vždy pod hladinou vody, ovlivňují kvalitu vody a plovoucí rostliny – nejsou ukotveny kořeny.

Nemusí vám být sympatické všechny možnosti, ale je dobré dekorace různě kombinovat a dotvářet díky nim atmosféru a příjemný dojem z jezírka. Ať už se nakonec rozhodnete pro plovoucí dekoraci hrocha, krokodýla, kachničky nebo vás zaujala netypická, ale za to velmi efektivní solární fontánka, určitě to ozvláštní a ozdobí vodní plochu a její okolí.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.