Krycí plachty - Využití a jejich rozdíly

Krycí plachty jsou v období jara a podzimu velmi poptávaným produktem. Když přijde sychravé počasí, tak si nikdo nechce nechat poničit svůj materiál, dřevo, auto, bazén. Zakrývací plachty poskytují požadovanou ochranu proti dešti nebo sněhu. V létě se zase plachty mohou využít na zastínění posezení, altánku nebo dokonce pergoly. Navíc pokud si koupíte plachtu s oky po okrajích, tak její ukotvení je ve finále docela nenáročné a hravě to doma zvládnete.

Výběr správné plachty

Výběr zakrývací plachty nemusí být tak jednoduchý, jak se na první pohled může zdát. Musíme vědět na co plachtu chceme využít a taky v jakých podmínkách se bude plachta využívat. Podle těchto požadavků můžeme zvolit tu správnou plachtu.

Hlavním faktorem a rozdílem u plachet je jejich hmotnost neboli gramáž na 1 m². Nejlehčí plachty bývají od 50 do 80gr/m². Tyto plachty bývají z pravidla nejlevnější a jsou dobré například při malování na zakrytí podlahy nebo nábytku. Díky své lehkosti se s ní skvěle operuje a jednoduše se přenáší. Na druhou stranu se kvůli své tloušťce lehce trhají a jsou určeny spíše k jednorázovému použití.

Poté se dostáváme k plachtám od 150 do 200gr/m². Tyto plachty jsou již mnohem odolnější a hodí se i na opakované použití. Můžeme je také využívat ve venkovních prostorech, kde svítí slunce nebo může pršet. Plachty by měly být nepromokavé a tím pádem skvělou ochranou vašeho materiálu jako písku či dřeva. Jejich využití je velké a záleží na vás co přesně potřebujete zakrýt.

Vyšší gramáže už nejsou tak poptávané, ale není problém najít plachty například s 500gr/m². Tyto plachty jsou již často tvořené z PVC a často se jim říká pogumovaná plachtovina nebo autoplachtovina. Jak už název napovídá, plachty se skvěle hodí na zakrytí aut, nákladních vozů či motorek. Díky pogumování jsou šetrné a bezpečné pro vaše vozidlo a ochrání ho před vnějšími vlivy.

V neposlední řadě je dobré se zamyslet nad požadovaným rozměrem plachty. Nejlepší je si vše předem pečlivě změřit a počítat taky s ohýbáním, které může například vyžadovat jiný rozměr. Prodejci nabízí široký výběr rozměrů, z kterých si určitě vyberte ten svůj. Někteří prodejci nabízí i jiné tvary jako například kruhové plachty přímo vhodné na zakrytí bazénů.

 

Závěrem, je důležité si vše předem promyslet a přeměřit a poté byste neměli mít problém s výběrem té správné plachty.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.