Bioklimatická pergola je hitem posledních let. Důvod?

bioklimatická pergola

Pokud vám dřevěná pergola dosloužila, materiál vám už nevyhovuje svými vlastnostmi a zvažujete investici do nějakého moderního řešení, nadchne vás bioklimatická pergola. Slouží k dokonalému zastínění terasy a vyrábí se z hliníkové konstrukce, která je takřka nesmrtelná. Primárním účelem je ochrana proti slunci, ale také dešti. V následujících řádcích vám představíme hlavní přednosti pergoly a její užitné vlastnosti, jež rozhodně oceníte.

Bioklimatická pergola je v podstatě sklápěcí varianta, která je schopna pohybovat se až o 140 stupňů, což oceníte hlavně během letních měsíců. Účinně si totiž nastavíte regulaci slunečního svitu nad posezením, naopak v případě deštivých dnů úplně uzavřete lamely, a tím se stane pergola vodotěsná.

Výhody bioklimatické pergoly

Bioklimatické pergoly se pyšní hned několika přednostmi. Prvně vás nadchne stabilita a odolnost. Důležité je, aby byly lamely opravdu vysoce kvalitní, neboť by měly zvládnout i nápor sněhu a větru. Třeba taková společnost THERMONT odebírá dané prvky od českých výrobců. Samozřejmostí je také voděodolnost, tudíž se nestane, že by vám pergola zkazila párty, i když začne pršet.

Spousta lidí si však bioklimatickou pergolu pořizuje právě pro její variabilitu zastínění. Střešní lamely se dají různě polohovat a naklápět, a to za pomoci dálkového ovladače, tudíž komfort je na prvním místě.

Kdo bioklimatické pergoly vyrábí?

V případě, že hledáte někoho na výrobu bioklimatických pergol, tak vám doporučujeme už zmíněnou firmu THERMONT, která sice působí ve Zlínském kraji, ovšem realizuje zakázky po celé republice. Vybrat si můžete z pestré škály variací, ať už preferujete bílé provedení, nebo spíš šedé, přijdete si určitě na své. Sortiment je vskutku široký a potěší i náročného klienta, jenž prahne po luxusním designu a precizním zpracování.  

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.