Co byste měli vědět o převodu podílu s.r.o.

  • Svatopluk Hruška
  • Ostatní

Konference o převodu podílu s.r.o.

Pokud jste někdo, kdo uvažuje o podnikání na vlastní pěst, určitě máte načteno spoustu informací o zařízení podniku, daních, zaměstnancích a dalších tématech. Co ale možná nemáte v malíčku, je možnost převést svou společnost v případě, kdybyste jí úspěšně prodali a šli do brzkého důchodu. V tomto článku se podíváme, co může převod podílu s.r.o. ulehčit.

Co nejvíce ulehčí převod podílu s.r.o.

Myslete dlouho dopředu. Je to sice zvláštní, ale pro vytvoření ideálních podmínek na převod svého podílu ve společnosti s ručením omezeným je právě zakladatelská smlouva. Ať už jste jediná zakládající osoba, nebo je vás více, je třeba spolu s advokátním koncipientem se specializací na právo sestavit ideální smlouvu. Ta bude mít v sobě body, které usnadní převod v budoucnu.

“Přece svojí vydřenou firmu neprodám!”

Je možná něco, co si říkáte. A samozřejmě, není to nutné pro spokojený pracovní život, ale vždy je lepší mít tu možnost, než si uzavřít vrátka na začátku a mít s tím problém v budoucnu. Pokud vás ani toto nepřesvědčilo, představte si jít do důchodu mnohem dřív, než všichni ostatní a plně se věnovat tomu, co vám dělá v životě radost.
Nebo v neposlední řadě, se nemusíte s firmou loučit úplně, jen můžete převést její podíl na někoho jiného a mít stále možnost zasahovat, podle míry podílu, do jejího řízení.

Tak jako tak nepodceňujte poradu s podnikovými advokáty a kontaktujte firmu SAMAK pro rychlé informace na toto téma.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.