Jak se zbavit myší jednou provždy

  • Svatopluk Hruška
  • Ostatní

Výsledek obrázku pro myš domácí

Slýcháváte po večerech kousání, drobné nožky a vysoké pískání? S velkou pravděpodobností to znamená, že se Vám v domácnosti usadili myši. V tomto článku Vám poradíme, jak si s těmito škůdci poradit jednou provždy. Jak na hubení myší?

 

Nejlepší ochranou před škůdci je jejich prevence. Tedy zkontrolovat zdi a podlahy před drobnými otvory, kterými se mohou myši protáhnout. Malé myšky se mohou dostat i do velmi úzkých prostorů, takže i zdánlivě nepatrné škvíry je třeba zacelit utěsňovací pastou. Také čistota v domácnosti a na pracovišti pomůže v předcházení nalezení škůdců. Svým dobře vyvinutým čichem mohou nalézt i vzdálenější drobky po něčím obědě a bude je to lákat dovnitř. 

Občas ale ani dobrá prevence nezamezí výskytu myší, zvlášť při náhlých změnách počasí, kdy si myši hledají teplý a suchý přechodný domov. V takových případech je třeba zakročit co nejrychleji, protože myši se velmi rychle množí a může být těžké se jich zbavit ve velkém množství, zvlášť, když nebudou chtít opustit své potomky.

Ultrazvukové odpuzovače

První pomocí mohou být tzv. ultrazvukové odpuzovače hlodavců. Tyto odpuzovače používají vysoké kmitočty, které myši slyší a jsou jim nepříjemné, proto radši opustí prostor a hledají si domov někde jinde. Tento zvuk je pro lidské ucho neslyšitelný, proto nijak neruší, přestože se nacházíte přímo v místnosti, kde se ultrazvukový odpuzovač nachází. Pokud však myš stihla porodit v místě, kde se odpuzovač nachází, je pravděpodobné, že nebude ochotná opustit své potomky.

Návnady do pastí

Dalším krokem je zajistit, aby se myši neměli čím krmit, tedy zvýšit čistotu v jejich oblasti. Ovšem další možností je pořídit deratizační staničku s návnadou. Návnadou můžou být zbytky ztvrdlého pečiva, obilniny, kus sýra nebo zakoupené speciální aromatické návnady, které zajistí aby je myši cítily a byly ochotné pro ně jít do pastičky.

Tyto staničky se dají využít na pouhé polapení a přemístění myší. Tedy jakmile myš vejde dostatečně daleko k návnadě, spustí se zavírací mechanismus a myš nemůže odejít. Dalším krokem by bylo vzít myš ven, nejlépe do přírody dál od prostředí, kde bývala a tam ji vypustit, aby nenašla cestu zpátky.

Hubení myší

V neposlední řadě je třeba zmínit, že pro hubení myší je nespočet druhů pastí, které mají za úkol myš usmrtit na místě, nebo jí polapit. Existují jedové nástrahy, které účinně zahubí myš a klasické pružinové nástrahy, které zahubí myš při tlaku na místo s návnadou. 

Ať už bude řešení jakékoliv, past je nejlepší umístit tam, kde jsme nalezli myší výkaly, nebo jsme je často viděli místem probíhat.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.