Jak fungují odpuzovače myší?

  • Svatopluk Hruška
  • Ostatní

Trápí vás na zahradě nezvaní hosté? Ba co víc, nechtění škůdci se dostali do domu nebo bytu. V každých případech není zcela dobré používat rovnou chemii k hubení škůdců. Domácí mazlíčci se mohou nechtěně otrávit nebo dokonce i naše malé ratolesti ve chvilce nepozornosti. Je tedy ještě nějaké řešení?

Radikální řešení není vždy cesta

Ano, řešení rozhodně je. Radikálně vyhubit myši za pomoci jedu určitě není třeba. Ne každý má žaludek na odklízení mrtvolek škůdců. I pro bezpečí celé rodiny je mnohem lepší cesta, ve které použijete odpuzovače myší. Jedná se o plašiče, kterých je hned několik typů. Některé člověk slyší a některé naopak vůbec.

Základní typy odpuzovačů:

  • Zvukové
  • Vibrační
  • Ultrazvukové
  • Monotónní
  • Kolísavé
  • Elektrické

Zvukové

Člověk zvuk, který odpuzovač vydává, slyší. Proto se tyto odpuzovače využívají na místech, kde se moc lidé ani domácí zvířata nevyskytují. Nejvíce se užívají v podkroví proti ptačím škůdcům a na ochranu půdy proti krtkům.

Vibrační

Vibrace bývají často součástí zvukových odpuzovačů. Zařízení tedy vydává jak zvuk, tak i vibrace. Kombinace těchto dvou prvků je proti škůdcům v půdě opravdu velmi účinná.

Ultrazvukové

Tento typ odpuzovačů je velice populární, protože není pro člověka vůbec slyšet, ačkoli zvýšíte výkon. Odpuzovače pracují s vysokými frekvencemi. Myši mají díky ultrazvuku strach z predátora, kterého neznají. Při výběru se zajímejte o to, zda můžete měnit intenzitu a kmitočet přístroje.

Monotónní

Jak už název vypovídá, tento odpuzovač pracuje jen s jednou frekvencí. Není tedy úplně ideálním řešením, někteří škůdci si na tento zvuk dokáží velmi rychle navyknout.

Kolísavé

Kolísavá zařízení mají velkou výhodu ve svém bezúdržbovém chodu. Frekvenci tu můžete měnit ručně nebo se dokáže měnit sama automaticky.

Elektrické

Elektrické odpuzovače se dělí do dvou kategorií – UV hubiče hmyzu a ultrazvukové odpuzovače s elektrickým napětím. První typ přístroje je určen především na hubení bodavého hmyzu. Jakmile se hmyz dostane na určitou vzdálenost, je zabit elektrickým proudem. Ultrazvukové odpuzovače s elektrickým napětím využívá jak ultrazvukového signálu, tak speciálních destiček pod neustálým napětím. Při vstupu dostane škůdce elektrický výboj, který ho omráčí. Tato zkušenost by mu měla zabránit v dalším vstupu.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.