Co dělat, když pes utíká? 2 zaručené rady a tipy

  • Svatopluk Hruška
  • Ostatní

neviditelný plot pro psy

Opět vám utekl pes ze zahrady? Přemýšlíte, že ho začnete v době vaší nepřítomnosti uvazovat na řetěz? Případně plánujete pořízení nějakého kotce? Upusťte ještě od takových radikálních řešení, raději sáhněte po neviditelném plotu pro psy, a tak se už nemusíte bát, že vám vašeho chlupatého miláčka přejede auto nebo že způsobí dopravní nehodu.

V českých končinách se stalo už několik případů, kdy museli majitelé psů hradit způsobenou škodu, kterou mazlíčci způsobili, když utekli. V následujících řádcích vám dáme dvě zaručené rady a tipy, jak psa odnaučit utíkat.

Elektronický obojek

Velice oblíbené jsou v poslední době elektronické obojky používané i kynology při výcviku. Nemusíte se bát, takový obojek vašemu pejskovi neublíží, pouze ho bude upozorňovat, že dělá něco špatně, například se pohybuje za hranicí povoleného prostoru a podobně. Zařízení vašeho psa rozhodně netýrá, ba naopak vám pomáhá ve výchově. Prvně elektronický obojek upozorňuje zvukovým signálem. V případě, že pes na něj nijak nezareaguje a nevrátí se zpět, tak vysílá elektrostatický impuls, a tím pes pochopí, že dělá něco špatně a musí se vrátit ke svému majiteli.

Elektronický obojek se ovládá dálkovým ovládáním, které máte v ruce vy sami. Jakmile tedy pes nereaguje na vaše povely, upozorněte ho elektronickým obojkem.

Neviditelný plot

S elektronickým obojkem souvisí i neviditelný plot pro psy, jenž se stane vašim pomocníkem v případě, že nejste zrovna doma. Neviditelným plotem ohraničíte prostor, v němž se může váš pes pohybovat. Chlupatý přítel bude mít na krku elektronický obojek a v okamžiku, kdy hranici překročí, ho automaticky obojek upozorní, že se má vrátit zpět.

Jestliže hledáte vhodného prodejce elektronických obojků a neviditelných plotů pro psa, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu elektronickeobojkypropsy.cz.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.