Výběr hypotéky usnadní kalkulačky a srovnávače

  • Svatopluk Hruška
  • Ostatní

srovnávač hypoték

Dospěli jste do fáze, kdy se osamostatňujete a chcete si pořídit vlastní dům nebo byt? Pokud nemáte našetřeny miliony nebo rodiče s tučným kontem, neobejdete se bez půjčky, konkrétněji hypotéky. Většinou se jedná o větší finanční obnos, který potřebujete pro zakoupení a následnou přestavbu bytu. Peníze si můžete vypůjčit buď v bance nebo v nebankovní organizaci, což usnadní srovnávače hypoték.

Hypotéka od banky

Banka je díky svým složitým a zdlouhavým schvalovacím procesům výrazně pomalejší než nebankovní organizace. Zkrátka, pokud potřebujete akutně peníze, banka není vhodnou institucí. Na druhou stranu je zase řešení s vysokou mírou "bezpečí" avšak je to vykoupeno obezřetnějším výběrem žadatelů o hypotéku. Ti jsou podrobeni lustraci, která je zcela běžná a musíme s ní počítat. Banky používají registry, kde jsou dlužníci zaznačeni a mnohdy tak nedostanete díky zápisu hypotéku. Proto je dobré si zjistit, jak na tom se solventností jste. Obsahem těchto kontrolních registrů je:

  • platby zaplacené po splatnosti,
  • všechny žádosti o půjčky nebo hypotéky,
  • historie splacených a aktuálních půjček nebo hypoték.

Hypotéka u nebankovní organizace

Žádost o hypotéku u nebankovní organizace podáváme tehdy, potřebujeme-li peníze téměř hned. Výhodou je skutečnost, že šance získat půjčku je vysoká, protože nejste podrobeni lustrací v registrech. Společnosti většinou kontrolují jenom to, zda u nich nemáte další půjčku. Nevýhodou těch to organizací je vyšší úrok! Obecně lze říci, že poskytnutí půjčky u těchto organizací je velmi snadné a mnoho společností garantuje 100% vyřízení každé žádosti.

srovnávač hypoték

U nebankovní organizace se obejdete bez složitého vyplňování smluv a celkově jednodušším procesem.  Na závěr jen říci, že se jedná o čistě individuální rozhodnutí, kde si půjčit peníze. Pokud však tušíte, že byste v bance nepochodili, spěcháte na peníze a nechcete podstupovat zdlouhavé ověřovací procesy, ideálním řešením je nebankovní půjčka.

Srovnávače půjček

Velmi zajímavým způsobem, jak vybrat tu nejvýhodnější půjčku jsou srovnávače nebo kalkulačky hypoték. Jedná se o online formuláře, kde zadáme iniciály, výši hypotéky a po propočítání nám vypadnou výsledné úroky a měsíční částka.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.