Levný rotoped není tou správnou cestou

  • Svatopluk Hruška
  • Ostatní

profesionální rotopedy

Rotoped se postupně stává standardním vybavením domácností. Proč? Zejména proto, že je to velmi užitečný pomocník pro zlepšení kondice nebo snížení přebytečných kilogramů. Pokud však vybíráte profesionální rotoped pro penzion, hotel nebo posilovnu, je nutné brát v potaz hlavně kvalitu, ergonomii a záruční či pozáruční servis.

Pro začátek bychom si mohli sumarizovat jednotlivé výhody rotopedů, potom přejdeme k jednotlivým parametrům, které je potřeba při výběru zohlednit. Pamatujte, že cena nesmí být tím nejdůležitějším. Vždy je lepší o něco málo připlatit a mít trenažer s výborným poměrem cena x výkon. Rotopedy mají výhody, spočívající v:

  • snížení bolesti a posílení kloubů a svalů,
  • posílení srdce a krevního oběhu,
  • zvýšení kapacity plic,
  • snížení přebytečných kil

Výběr rotopedu

Nyní se postupně přesuneme k výběru rotopedu, protože na trhu a to proto, že na trhu můžeme najít nepřeberné množství a je problém vybrat ty nejlepší profesionální rotopedy. V případě, pokud se budete řídit jen co nejnižší cenou, můžete narazit na problémy s konstrukcí, stabilitou, ergonomii nebo servisem. Ale nepředbíhejme, teď se vrhneme na parametry.

Šlapací střed rotopedu

Hlavním a zároveň důležitým dílem všech rotopedů je šlapací střed, ten ovlivňuje tichost chodu a hlavně životnost! U modelů lze narazit na dva základní druhy a to miskový střed s ložisky a klikami na čtyřhran, ten je kvalitnější. Výdy sáhněte raději po tomto typu středu, protože miskový střed se musí seřizovat, často se opotřebovává a tím dochází ke vzniku hluku. Výměna je často nákladnou položkou, protože šplhá velmi vysoko.

Konstrukce rotopedu

Dalším parametrem, kterému je potřeba se věnovat je hmotnost osoby, která bude rotoped používat. Vždy musíme tento údaj prodejci zmínit, ten následně vybere hmotnostní index odpovídající váze člověka. Pokud poddimenzujeme hmotnost, projeví se to po chvíli užívá až prasknutím sváru nebo nadměrným opotřebením jiných dílů.

Sedlo a madla na ruce

Komfortní pocit je to nejdůležitější při cvičení, však si uvědomte, že na rotopedu nebudeme 5 ani 10 minut, ale klidně i hodinu či dvě. Výrobci nabízejí nejrůznější sedla a ručky na madla, kterými je možné rotoped dovybavit. Sedlo bývá anatomické, vždy jej vyzkoušejte osobně, máte-li problém se sezením v sedle, vybírejte raději měkčí variantu s gelem.

Brzdy a hmotnost zátěže

V případě jízdního kola jsou brzdy nezbytností, u rotopedu jej však naleznete také a plní stejnou funkci. Napříč trhem najdete různé typy brzdy, osobně doporučuji magnetické brzdy s tichým chodem nebo indukční brzdy, které jsou k mání u top modelů.

profesionální rotopedy

Výše zmíněné parametry poslouží k základní orientaci na trhu s profesionálními rotopedy. Osobně však doporučím navštívit odborné prodejny, jde vám personál ukáže a vysvětlí, jak jednotlivé modely fungují. Zároveň můžete modely i vyzkoušet na vlastní kůži.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.