Jak používat oboustranné lepící pásky 3M?

Oboustranné lepící pásky 3M jsou chytrým pomocníkem při práci se dvěma povrchy, které potřebují dočasně nebo permanentně přilepit k sobě.

Oboustranné pásky se dělí do několika skupin, pro správný výběr pásky je vždy dobré znát požadavky na daný spoj, jako jsou klimatické a UV zatížení, způsob namáhání spoje, lepené povrchy nebo požadovaná pevnost.

Co je potřeba před použitím pásek?

Jako první je potřeba si ověřit, zda na aktuální povrch, který chcete pásky použít, tak máte vhodnou lepící pásku. Oboustranné lepící pásky 3M jsou vhodné na pevném povrchu, zejména plast, dlažba, lakované dřevo atd. Na površích jako jsou malby a nátěry se doporučuje udělat test pevnosti povrchu.

Dále je potřeba si vybrat správný typ pásky. Na výběr jsou možnosti jako akrylové pásky, elektrotechnické pásky, pěnové pásky a další. Pokud zvolíte špatný typ pásky na špatný povrch, je předem jasné, že oboustranná páska nebude splňovat svůj účel.

Postup při lepení oboustranných lepících pásek 3M

  • Očistěte důkladně povrch

Pro dosažení pevného spoje je nutné povrch nejdříve očistit. Lepený předmět i povrch, na který lepíte je bezpodmínečně nutné důkladně zbavit prachu, nečistot a mastnoty. K tomu použijte hadřík, dále pak alkohol nebo čisticí prostředek bez obsahu silikonu. Pokud je povrch hrubý, použijte k nanesení čisticího prostředku štětec.

  • Nejdříve nalepte pásku na hrubší povrch

Dokonalého přilnutí na hrubší povrch dosáhnete pouze důkladným přitlačením pásky. Páska pojme nerovnosti a lepidlo tak dokonale přilne po celé ploše. Proto ji nejdříve nalepte právě na hrubší povrch, kde můžete pásku silně přitlačit a lépe ji tak vtlačit. Rozhodněte, zda je hrubší povrch lepeného předmětu, nebo místo lepení.

  • Z pásky odlepte ochrannou fólii

Během jejího sundávání dejte pozor, abyste se nedotýkali lepidla pásky. Krycí fólii uchopte za jeden z rohů a pomalým pohybem odlepte z celé pásky. Pokud se vám fólie přetrhne, začněte odlepovat z opačného rohu.

  • Přilepte druhou část

Jakmile bude pevně přilepena jedna strana a odlepena ochranná fólie druhé, můžete nalepit předmět či cokoliv jiného na druhou stranu. Poté se přesvědčte, že lepící páska pevně drží a je přitisknuta na z obou stran.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.