Jak vybírat protipožární dveře?

protipožární dveře

V mnoha situacích se vyplatí instalovat protipožární dveře. Ukazují se jako užitečné nejen ve velkých kancelářských budovách nebo nákupních centrech, ale i v rodinných domech. Měly by být nezbytným vybavením zejména v garáži a kotelně, tj. Na místech, kde se nacházejí hořlavé prvky jako palivo a palivo. Jejich použití se může ukázat jako cenné i tam, kde máme mimořádně cenné věci. Co to však znamená, že dveře jsou ohnivzdorné a na co se při výběru dívat?

Podle materiálu provedení

Protipožární dveře mohou být vyrobeny z plechu, hliníku, dřeva nebo skla. Základní z nich, jsou nejméně estetické, proto se doporučují hlavně pro technické místnosti, kde vzhled křídel není důležitý. Hliníkové modely se používají hlavně jako vstupní dveře do budov. Dřevěné modely jsou zase nejvíce vizuálně atraktivními křídly, která jsou ideální pro všechny interiérové místnosti. Skleněné dveře se používají hlavně v kancelářských budovách, kde působí jako příčky.

Podle doplňkového vybavení

Aby byly protipožární dveře plně funkční a bezpečné, měly by být vybaveny především samouzavíracím zařízením. Tento prvek automaticky zavře dveře při otevření. Alternativou k zavírání dveří může být pružinový závěs - levnější řešení, i když méně dokonalé, vyžadující časté seřizování. Po delší době používání jsou dveře v tomto typu závěsu vytaženy, čímž se zastaví zavírání křídla. Protipožární dveře by také měly být vybaveny speciálními kouřotěsnými těsněními a v případě vnějších dveří šikmým pásem, který omezuje vstup ohně z vnějšku i zevnitř, jakož i vystupování zevnitř ven.

Dveře musí splňovat normu

Při nákupu protipožárních dveří věnujte pozornost tomu, zda mají příslušná schválení. Křídla dostupná na trhu jsou rozdělena do tříd z hlediska těsnosti a požární odolnosti. Díky tomu na daných protipožárních dveřích najdeme informace o tom, jak dlouho vydrží požár. Proto máme na výběr modely označené EI15, EI30, EI60, EI90, EI120, kde symbol EI znamená těsnost a požární izolaci a přidané číslo určuje minuty. Kromě označení EI najdeme na tomto typu dveří také symboly: C (samouzavírací dveře) a S (kouřotěsnost). Protipožární dveře od firmy SPEDOS jsou dodávány s požární odolností EW a EI od 15 do 30.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.