Odsávací ventilátory do průmyslu

průmyslové odsávací ventilátory

Vzduchotechnika, potažmo průmyslová filtrace se neobejde bez průmyslových odsávacích ventilátorů. To mě inspirovalo k napsání tohoto článku, ve kterém se podíváme na ventilátory v obecném pojetí a zejména jejich druhy a parametry. Na trhu je jich opravdu značné množství a vybrat ten správný je skoro umění.

Ventilátor nevybíráme každý den, proto mnohdy "zaspíme" inovace a potom se v prodejně divíme, co nám to prodavač nabízí. Nejprve bychom si měli uvědomit, co od ventilátoru čekáme, tedy kde bude umístěn nebo k jakému účelu bude sloužit. Nyní zmíním ty nejmenší ventilátory, které jsou vhodné pro odvětrání menších místností jako jsou sklepy, koupelny nebo pracovny. Chceme-li zajistit cirkulaci vzduchu například ve skladu, zasedačce nebo jídelně, musíme vybírat z nabídky průmyslových ventilátorů. Obecně lze ventilátory použít téměř všude, nicméně nejčastěji jsou použity v restauracích, jídelnách, koupelnách, toaletách nebo průmyslových objektech nebo skladech.

Jak určit hlavní parametry?

Pokud máme vybraný typ, tím celý výběr bohužel nekončí, nyní je potřeba se zaměřit na jednotlivé parametry, jako velikost, výkon nebo konkrétní typ ventilátoru. Jak tyto parametry zjistit? Jednoduše, potřebujeme pouze vědět, jak tyto parametry odvodit. K tomuto účelu se používají různé koeficienty a výsledkem jsou hodnoty parametrů. Následný výběr je hračkou.

Průmyslové ventilátory a vzduchotechnika

Čistý vzduch začíná být luxusem, protože díky znečištění a nedostatečné vzduchotechnice pracujeme často "přiotrávení", což není zrovna nejlepší. Docílíme-li výměny a filtrace vzduchu v průmyslovém objektu, budou se naši zaměstnanci cítit mnohem lépe.

Druhy průmyslových ventilátorů

Velmi populárním typem jsou tzv. axiální ventilátory. Ty pohání jednofázový motor a skládají se z kovové vrtule s kuličkovými ložisky a ochranné mříže proti vniknutí cizích těles a poranění. Výkon těchto průmyslových axiálních ventilátorů se pohybuje v rozmezí 700 - 2 200 m3/h. Instalují se nejčastěji v:

  • sportovních halách,
  • průmyslových objektech,
  • sklenících.

Odsávací ventilátory průmyslové

Tento typ ventilátorů je nejčastěji používaným typem používaných v průmyslu. Díky své jednoduchosti a vysokému výkonu je použit pro odvětrávání skladových hal, zemědělských objektů, nebo jiných průmyslových prostor. Principem je odsát "špinavý" vzduch z interiéru, směrem ven. Odsávací ventilátory lze pořídit i ve speciálních úpravách, například antistatická úprava do prostorů se zvýšeným rizikem exploze.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.