Vinylová podlaha se do průmyslu nehodí

průmyslové podlahy

Vše, co souvisí s průmyslem je vysoce namáháno. Takže stroje, stavby nebo osvětlení musí být dimenzováno, aby vydrželo téměř nepřetržitý provoz. A co taková průmyslová podlaha? U té to snad platí dvojnásobně, a proto se dnes u ní zastavíme.

Co je to průmyslová podlaha?

Svým způsobem ji lze charakterizovat jako jednolitou, tedy monolitickou, nejčastěji betonovou podlahu. Nejedná se však o obyčejný beton, ale jsou do něj přimíchány nejrůznější aditiva a směsi, které zlepšují jeho vlastnosti, zejména tvrdost. Tloušťka takové podlahy se pohybuje v rozmezí od 100 do 120 mm. Existují však i podlahy s menší tloušťkou, tam je nutné použití kotev a spojovacích můstků.

Tento typ podlah je specifický také svou nosnou deskou. V průmyslu je nutné dodržovat náročné podmínky provozu, proto je podlaha navržena, aby byla schopna odolávat vysokému průmyslovému zatížení a také výraznému mechanickému opotřebení. Rozhodujícím parametrem je také izolace vůči vodě a vlhkosti, protože právě tyto faktory výrazně zkracují životnost povrchu. Hojně se používá izolace:

 • HDPE,
 • LDPE.

Nosná deska a parametry podlahy

Deska je základem podlahy, proto je před realizací nutné zjistit tyto parametry:

 • tloušťka desky,
 • třída betonu,
 • způsob vyztužení,
 • dilatační spáry.

Finální vrstva podlahy

Existují dvě možnosti, jak vytvořit finální nášlapnou vrstvu. Standardně je povrch průmyslové podlahy upraven na nášlapnou vrstvu nebo lze na základě požadavků klienta opatřit podlahu další nášlapnou vrstvou, která se klade na podlahu.

průmyslové podlahy

Oprava průmyslové podlahy

V průmyslu není výjimkou, že může dojít k poškození samotné podlahy. Jedná se zejména o škody typu (pád předmětu, odření nášlapné vrstvy manipulační technikou nebo špatné upevnění stroje. Lokální škody jsou opravovány tímto způsobem:

 1. řez poškozeného místa a části okolí,
 2. vysekání tohoto vyřezaného prostoru,
 3. odstranění částic podlahy a prachu,
 4. penetrace,
 5. nanesení opravné pryskyřicové stěrky,
 6. broušení a napojení na podlahu,
 7. aplikace finálního ochranného nátěru.

Opravami průmyslových podlah se zabývá mnoho firem, z těch opravdu profesionálních a kvalitních zmíním společnost JaClean, která má mnohaleté zkušenosti a spolupracuje s významnými průmyslovými podniky.

 

 • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.