Hledáte tu správnou ochranu displeje? Čtěte níže

  • Svatopluk Hruška
  • Ostatní

Displej telefonu, lépe řečeno jeho přední skleněná dotyková část patří mezi nejčastější poškození, a zároveň nejdražší při opravě. Velice účinnou, ale zároveň poměrně levnou ochranou je tvrzené sklo na mobil nebo nalepovací fólie.

Jak se v nich vyznat?

Po mnoha letech dohadů, která ochrana je lepší, zda tvrzené sklo nebo ochranná fólie. Na plné čáře vyhrálo tvrzené sklo, díky jeho lepší pevnosti a odolnosti vůči škrábancům. Vyznat se v nich může být pro lajka obtížné, protože skla na pohled mohou vypadat stejně, ale ne všechna skla jsou stejně vodivá, ne všechna se stejně komfortně nalepují, a ne všechna vydrží stejně.

Typy tvrzených ochranných skel

Klasikou je rovné sklo, následující skla jsou upgradem tohoto typu. Výhodou je vysoká pevnost a odolnost, naopak nevýhodou je spíše estetika tohoto typu. Následně zde máme 3D/5D skla, od klasického skla je již zmiňovaný upgrade zahnutí. Díky tomu pokryje vrstva celou plochu displeje. Nevýhodou těchto skel je, že nedrží tak dobře jako rovná skla a je potřeba větší opatrnost při manipulaci s mobilním telefonem. Naopak obrovskou výhodou je estetika. Sklo zcela splyne s displejem a nelze ho téměř spatřit. Poslední novinkou je tzv. Liquid Glass nebo i UV celoplošné sklo. Zaujme tím, že není vidět, nemění objem telefonu ani nezhoršuje dotykové vlastnosti displeje.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.