Rekonstrukce snadno a rychle za pomoci stavební kozy

Barva vašeho domu již vybledla, zašlé stěny pokojů uvnitř baráku potřebují opět vymalovat nebo jste se konečně rozhodli vyměnit stará okna za nová? Pokud plánujete na léto rekonstrukci nebo úpravy v bytě nebo na vašem domě, určitě oceníte několik tipů, jak si tuto náročnou práci usnadnit. Dobrým řešením, které usnadní mnoho stavebních a malířských prací na domě, mohou být například stavební kozy, které mají mnoho využití a stanou se vašimi věrnými pomocníky.

stavební kozy

 Jak lze využít stavební kozy

Stavební lešenářské kozy jsou velmi užitečným a univerzálním pomocníkem ve stavebnictví, které mají mnoho způsobů použití. Posloužit mohou nejen jako pracovní stůl nebo držák pro materiál, ale využívají se také do exteriérů či interiérů jako malé lešení pro řemeslné a malířské práce. Lze pořídit různé druhy lešenářských koz, které se odlišují především konstrukcí, nosností a robustností konstrukce, a dalšími technickými detaily, které umožňují mnoho způsobů použití.


Druhy stavebních koz

Je možné pořídit několik druhů stavebních koz, které se od sebe liší především stavbou a robustností konstrukce, ale také způsobem využití. Lešenářské kozy je možné si pořídit nejčastěji ve dvou základních variantách. Jedná se o variaci skládacích výsuvných koz nebo pevných výsuvných koz.


Stavební kozy skládací výsuvné

Skládací lešenářské kozy výsuvné mají pevnou železnou konstrukci a díky ohebným ramenům je také velmi flexibilní. Tento typ lešenářských koz vám velmi usnadní a ulehčí jakoukoliv práci a opravy jak venku, tak uvnitř budovy. I přes velmi kvalitní materiál a robustnost železné konstrukce je tato stavební koza lehká a skladná, což vám velmi ulehčí její manipulaci kamkoliv bude třeba. Je výsuvná až do maximální výšky 1 700 mm. Lze pořídit v několika variantách, které se liší výškou pracovní podlahy, manipulační šířkou, rozměrem a váhou. Všechny výrobky mají povrchovou úpravu komaxit v barvě jedlové zeleně.


Stavební kozy pevné výsuvné

Na montážní a stavební práce venku i uvnitř budovy jsou skvělým pomocníkem pevné zednické kozy, které lze i vysouvat a upravit tak výšku z 1 050 mm až na 1 700 mm. Tento typ má pevnou konstrukci ze železa, která je i přesto velmi lehká, snadno skladovatelná a flexibilní. Na výběr jsou pevné stavební kozy o šířce 1 200 a 1 400 mm.


Kde pořídit stavební kozy

Velmi spolehlivým dodavatelem nejen kvalitních stavebních a lešenářských koz je Kovovýroba Dobeš ze Zlína, která je již 25 let rodinou a tradiční firmou zaměřenou na výrobu všeho pro stavby plotů, zahradních i vjezdových bran, ale také plechových dveří či lešenářských koz.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.