Hledáte pohodlný a stylový venkovní nábytek? Zkuste sedací vaky!

Při představě venkovního nábytku Vás možná napadnou dvě varianty: těžké dřevěné stoly a lavice, nebo nehezké plastové křeslo, které se pod váhou tchána prohne. Je ale možné vyzkoušet třetí variantu, a to venkovní sedací vaky a pytle. Jaké výhody poskytují oproti běžnému venkovnímu nábytku?

Venkovní sedací vaky možná na první pohled vypadají, jako poněkud extravagantní varianta venkovního nábytku, ale pokusíme se Vám představit jejich hlavní výhody a na konci se můžete rozhodnout sami. V dnešní době už sedací vaky nejsou pouze měkký pytel, který se zhroutí pod nejmenším tlakem, jsou často vyrobené z kvalitních materiálů a v nepřeberném množství provedení, které uspokojí každého. 

 

Co jsou venkovní sedací vaky

Co klasifikuje venkovní nábytek jako pytel, či vak? Sedací pytle se v minulosti plnily převážně luštěninami, z toho pochází anglický název "bean bag". V dnešní době se vnitřní část sedacích vaků plní kvalitními polystyrenovými EPS (Expandovaný PolyStyren) kuličkami, které se vyrábějí v České republice. Tyto kuličky je možné po čase do sedacích pytlů doplnit, buď osobně doma, nebo ve specializované firmě. Míra používání vaku ovlivňuje životnost tvaru těchto kuliček.

Jelikož jsou kuličky měkké a ve velkém množství naplněné ve vaku, poskytují skvělý kompromis mezi pevným sedacím základem a přizpůsobivým se pohodlím. V každé pozici tedy najdete podporu přesně tam, kde jí potřebujete. Pokud se začnou kuličky sesypávat, stačí sedací vak naklepat a kuličky se vrátí do původní pozice. Pro zamezení úniku kuliček by venkovní sedací vaky měly být vyrobené z pevných materiálů a několikrát prošívané ve švech.

 

Zaměřeno na kvalitu

Kvalitní venkovní sedací vaky jsou vícevrstvé, mají vnitřní obal, kde se nacházejí kuličky a vnější potah, který je jednoduše snímatelný a pratelný. Většina venkovních sedacích vaků je vyrobena z materiálu s voděvzdornou úpravou, aby se zamezilo navlhčení polystyrenových kuliček. Pevný voděvzdorný materiál se dobře čistí po sejmutí z vaku buď ručně při lokálním čištění, nebo je možné jej prát pračce na nejjemnější program s teplotou do třiceti stupňů Celsia a otáčkami do 800. Nezapomeňte vak před vypráním zazipovat a při praní není vhodné používat aviváž.

V neposlední řadě se výhoda venkovních sedacích vaků nachází v jejich designu. Prodávají se v mnoha barevných provedeních a mohou být tak decentní, či extravagantní, jak si jen budete přát. 

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.