Velký sortiment abraziva do pískovaček

abrazivo do pískovačky

V průmyslu se často používá pojem abraze. Jedná se o interakci dvou těles, respektive jejich povrchů. Jeden z materiálů je výrazně tvrdší než druhý, a tak proniká do druhého, který odstraňuje. Typickým příkladem je například broušení pilníkem nebo odstraňování starého nátěru smirkem. V průmyslu se místo smirku však používá abrazivo do pískovačky a o něm si tady něco řekneme.

Abrazivo a jeho vlastnosti

Vyhledáme-li si pomocí vyhledávače pojem abrazivo na pískování, vyjede nám opravdu značné množství tohoto materiálu. Jak se v něm ale vyznat? Jaké parametry jsou rozhodující?
Abrazivní materiál je určitá směs materiálů, kterou pískovací stroj vhání tlakem vzduchu do trysek. Výsledkem narážení abraziva na měkčí materiál je čištění zbytků nátěrů rzi nebo otřepků. Zároveň však nedochází k poškození hlavního materiálu, který chceme opětovně lakovat nebo dál upravovat. Hlavním parametrem je zcela logicky tvrdost, kterou ovlivňuje materiál, ze kterého je abrazivo vytvořeno.

Druhy

Na každý materiál je jiné abrazivo. Takže pokud chcete čistit kov, dřevo, kámen, beton, sklo nebo plast, nelze použít jeden abrazivní materiál! Proč? Mohlo by totiž dojít buď k nulovému efektu nebo naopak poškození materiálu, který být poškozen nesmí. Při výběru je dobré zohlednit také jednotlivé druhy pískovacích zařízení. Nyní si ukážeme, vhodnou aplikaci pro jednotlivé druhy materiálů:

  • kov: přírodní granát, ocelová drť, hnědý korund, balotina
  • dřevo: jedlá soda, přírodní granát
  • kámen (beton): skořápky ořechů, přírodní granát, jedlá soda
  • sklo: balotina, korund

Recirkulace abraziva

Některé druhy abraziva nepatří zrovna mezi levné, takže s nimi neradi plýtváme. Z tohoto důvodu jsou často profesionální pískovačky vybaveny systémem recirkulace abraziva. Jinak řečeno, použité abrazivo se vyčistí a opětovně použije pro pískování. Čímž je dosaženo výrazné úspory.

abrazivo do pískovačky

Kde koupit?

Ať už se nemůžete rozhodnout pro správné abrazivo nebo jen nevíte, kde jej nakoupit, využijte služeb profesionálních firem. Jednou takovou je SPOLMONT, který se primárně zabývá výrobou a instalaci technologii pro tryskání a lakování. Svým zákazníkům však poskytují full servis, takže mají v nabídce i několik druhů abraziv včetně různých balení.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.